Kahve Falında Akrep

Kahve falında akrep görmek, sinsi ve kindar bir düşmanınızın olduğunu sembol eder. Yanlışlıkla yapılan bir hatayı bile unutmayan uzun zaman bunun kinini tutan kişiyi ifade eder. Bir kişi için sorulan soruya bu insanın erkek veya kadın olsun kinci ve tehlikeli biri olduğunun cevabını verir. Küçük bir hatayı bile gözünde büyütebilen bunun kasıtlı yapıldığı konusunda saplantılı düşüncelere sahip olabilecek bir yapıyı simgeler.

Kahve fincanında akrep figürü bir insan siluetinin yanında çıkmışsa, bu iki şekilde yorumlanabilir. Birincisi insan şeklini fiziksel olarak gerçek hayatta kime benziyorsa veya bu resimle eşleşebilen bir kişinin karakterinin tehlikeli olabileceği konusunda uyarı verir. İkici olarak yorumlama da ise, akrebin yanındaki insana zararı olacak bir düşmanı da ifade edebilir. Bunlar günlük yaşantıdaki kişiler ve olaylar ile bağlantılı olarak gözlemlenerek karar verilecek durumlardır.

Kahve fincanında bir ev şeklinin içinde ya da yanında akrep figürü olması, hane içine girecek düşmanı simgeler. Ayrıca ev halkından birinin uyulması gereken düzene birliğe önem vermediğini de ifade eder.

Previous
Next Post »