Genç Görünmek için 7 Öneri

Genç Görünmek için 7 Öneri
Genç Görünmek için 7 Öneri
Kendinizin yapabileceği pahalı olmayan yöntemlerle genç görünmenin yolları

Yaşınızdan genç görünmek için pahalı prosedürler veya botoxlara ihtiyaç duymadan daha basit alternatiflerle genç görünmek elinizdedir.


1- Göz kenarları için uygun kremler kullanmak, gözlerin deri kısımları cildin diğer kısmındaki deriye göre daha ince ve hassas olduğu için düzenli olarak göz çevresine nemlendiricili göz bakım kremlerinden sürmeyi ihmal etmeyin.

2- Bitkisel yağlar, jojoba, argan ve üzüm çekirdeği bitkisel yağları bütün ciltlerde kullanılabilir. Ayrıca bu bitkisel yağlardan yapılmış olan kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Yağlı ciltlere iyi gelir ve tıkanmış cilt gözeneklerini azaltarak aknelerin oluşmasını önlemiş olur. Bitkisel yağları en iyi sonuç almak için gece kullanmak gerekir. Yatmadan önce yüzünüzü yıkadıktan sonra bir pamuğa sürerek yağı yüzünüze sürün.

3- Yüzünüze Peeling yapmak, cilt bakımı için olması gereken uygulamalardandır. Yüzünüzdeki donuk, ölü cilt hücrelerini kaldırmak ve yeni cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için yardımcı olur. Peelingin başka bir yararı da, sivilcelerden dolayı tıkanmış gözenekleri azaltmaya yardımcı olur. Haftada 2-3 kere yüzünüze nazik şekilde peeling yapılmalıdır.

4- Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler; kullandığınız makyaj türü be miktarının da yaş algısını etkileyebilir. Makyaj seçerken, parfüm, boya için uzun süre kullanımlı makyaj ürünlerinden kaçının, cilde zarar verebilir. Örneğin likit fondoten kullanıyorsanız, kırışıkların aralarına gireceğinden dolayı ince tabaka halinde üzerine toz pudrada sürmenizde yarar vardır. Fazla makyaj yapmaktan kaçınarak, hafif tonlarda doğal görünümlü makyaj renklerini kullanmakta yarar vardır.

5- Su ve diyet, cilt ve vücuttaki hücreleri yenilemekte büyük yararı vardır. Besinlerde diyet uygulaması, vitaminler ve mineraller eksik olursa cildiniz cansız kalır. Çinko, B vitamini ve C vitamini açısından zengin bir diyet kürü cildinizin iyi görünümünü sağlayacaktır. En önemlisi içme suyu, cildinize parlaklık verir. İçten dışa vücudunuzu nemlendirir.

6- Egzersiz, hangi yaşta olursanız olun sağlıksız bir vücut ağırlığı sizi daha yaşlı gösterir. Egzersizler, vücudunuzu sağlamlaştırır. Kapalı bir spor salonunda vakit geçirmek istemiyorsanız günde yapacağınız uzun yürüyüşlerde sağlıklı ve genç görünmenizi sağlayacaktır.

7- Saç bakımı, çok uzun saçlar sizin yaşınızı gösterir. Birkaç yılda bir saç modeli değiştirin. Ayrıca saçlarınızı parlak görmek istiyorsanız, saçlarınıza biraz mayonez sürerek birkaç dakika bekletin ve şampuanla yıkayın, saçınızın parlak durması genç görünmenizi sağlayacaktır.
Previous
Next Post »