Baykuş Desenli Örgü Bere Modeli

Baykuş Desenli Örgü Bere Baykuş desenli örgü modeli yapımı: Eski Mısır, Kelt ve Hindu kültürlerinde baykuş zekayı gizli olan yeraltında saklı gerçekleri bilen zenginliği temsil eden kuş olarak inanılırdı.

Bir baykuşlu takı veya resim taşıyan kişiye kötülüklerin ulaşamayacağını simgelerdi. Baykuş desenli örgü bere yapımında kim bilir belki sizleri de olumsuzluklardan korur.

Baykuş yün örgü modellerini yaparken gözleri için düğmelerden dikmeyi unutmayın. Gri renk yün iplikler kullanılması uygun olur. Baykuşun gözleri içinde dört tane kahverengi düğmeleri dikmek gerekir. 

Baykuş örgü bere modelinin yapımında bir çile yeterli olacaktır. 56 ilmek yün şişe yapılacaktır. Bir düz bir ters tekniğinde on sıra lastik örülecektir. Baykuş desenini vermek, saç örgüsü modelinin farklı bir çalışma tekniğidir.
Baykuş Desenli Örgü Bere
 Bu model ile bereye takım atkı eldivende örebilirsiniz. Saç örgüsü tekniğinde olduğu gibi şişteki ilmeklerden çift sayı olarak ayırarak yapılacaktır. Berenin lastiğini bitirdikten sonra üç sıra diz örün. Dördüncü örgü sırasını ters öreceksiniz. Beşinci sıraya geldiğinizde ilk sıradaki üç ilmeği başka bir şişe takarak ayırın. Sıradaki üç ilmeği alarak kendi önünüzde tutun. Yanındaki üç ilmeği düz örgü yapılacaktır. Kalan ilmekleri düz örün. Ayrı şişe takmış olduğunuz ilmekler de düz örgü yapılacaktır. Baykuş deseni çıkartmada altı sırayı düz örgü olarak örün. 7. sıraya gelince baştaki iki sırayı tekrarlayın ve şişe ilmek ayırma işlemine geçerek örgüyü tamamlayın.

Previous
Next Post »