Kahve Falında Geyik

Kahve Falında Geyik
Kahve falında geyik görmek, boş konuşan çenesi hiç durmayan yanındakilere manasız konuşmalarla insanları bezdiren kişiyi simgeler.

Başka biri için kahve falı baktırılıyor ise örneğin, bir erkek veya bir kadın ile duygusal birlikteliğin nasıl olacağına dair geyik kafası ve boynuzları açık ve net olarak fincanda çıkıyorsa bu kişinin olduğundan kendini farklı göstererek yalanlar söyleyip boş konuştuğunun işaretini verir, örneğin kendini zengin olarak tanıyorsa aslında fakir olduğuna çok açık fikirliyim diyorsa aslında düşüncelerin kıt bir insanı temsil ettiğini belirtir. Falda geyik resminin kişi sorularında karşılığı bu şekildedir.

Bir rızk iş kısmet için fala bakıldığında geyik resminin çıkmış olması fincanın tabanında çıkmış ise net bir şekilde ele geçecek paraya iş başvurusu yapılmış ise çalışma hayatına atılmaya işe başlamayı da ifade eder.

Kahve fincanın kenarlarında silik şekilde geyik ve boynuzlarını çıkmış olduğunu görmek, dedikoduların olacağına daha sizin elinize ulaşmamış malın paranın sözünü etmeye o kısmetten nasıl faydalanabileceği hakkında siz yokmuşsunuz mal para sizin değilmiş gibi davranan düşmanların olduğunun ifadesidir. Kahve fincanının tabağında çıkmış geyik resim şekli karakter olarak geniş bir yapıda insanı da temsil eder.
Previous
Next Post »