Çizgili Peçete Yapımı

Çizgili Peçete YapımıDeniz çizgili elişi peçete yapımı: Misafirlerinize yemek ziyafeti vereceğiniz zamanlar masayı donatmak, güzel yemekler yapmak kadar önemlidir.

Sadece midelere hitaben ziyafet yemeği hazırlamak yeterli olmaz, o masanın gözede hoş görünmesi gerekir. En güzel yemek takımları, çatal kaşık takımları, bardaklar sofra da yerlerini alırlar ve bunların yanında güzel desenli şık peçete takımları da…

Evinizde sade düz renk peçete kumaşlar var ise bunları çizgili şekilde yaparak bir hareket kazandırabilirsiniz. Özellikle lacivert renk peçete kumaşlarını sarı yaldız akrilik kumaş boyalarla boyadığınız zaman sofralarınızda deniz havası esintisi görünümü vermiş olursunuz ve bu renklere uygun mumluklardan çiçek buketlerinden de masaya yerleştirdiğiniz zaman görünüm tek kelime ile kusursuz olacaktır. Kumaş peçetelerin katlama yerlerinin olduğu kısmı yapışkan bantlarla belli aralıklarla yapıştırın ve akrilik kumaş boyamak için kullanılan boyaları bu yapıştırılan şeritlerin aralarına fırça ile sürün. Kurumaya bırakın, boyalar kuruduktan sonra bantları hızla çekerek çıkartın.

Previous
Next Post »