Rüyada Silah Görmek

Rüyada silah görmek, çok beklediğiniz bir haberi alacağınıza işaret eder. Düşmanlarınızı, sizi kıskananları alt etmeyi simgeler. Bilgiye önem vermeye, ilime, fakirlikten kurtularak rahata ermeyi simgeler. Ayrıca, iş konusunda güçlü olmayı belirtir. Zengin nüfuzlu bir kariyerin olacağını simgeler. 

Rüyada silah sesi duymak, maddi konularda güzel haberler almayı belirtir. 

Rüyada silah sıkmak, kendiniz bir işi yapacağınıza ve bitireceğinize işaret eder. Kendi işinin patronu olacağını gösterir.


Rüyada elinde silah olduğunu görmek, en kısa zamanda istediği durumlara ulaşacağını işaret eder. 

Rüyada elinden silahını düşürmek, sözlerini dinlemeyen yardımcıyı veya evladı belirtir. 

Rüyada silahla vurulmak, kötü bir haber almayı işaret eder.

Rüyada gümüş işlemeli silah görmek, çok miktarda malın sahibi olmayı simgeler. 

Rüyada silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine, rüyayı gören hasta ise, iyileşeceğine işaret eder.

Rüyada silah satmak, zarara uğramaya yorumlanır. Kaybetmek ise, eşin yada çok yakın bir akrabanın, sizden ayrılacağını bildirir.


Rüyada silah görmek İslami açıdan yorumları,

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada silah görmenin altı tabiri vardır:


1-Kuvvet
2-Büyüklük
3-Zengin
lik
4-Yöneticilik
5-Başkanlık
6-Emniyet


İbn-i Sirin: Hiç kullanmadığınız bir silahı kuşandığını görmek, bir grup kadının sözlü tacizine uğrayacağını ama bundan bir zarar görmeyeceğine işaret eder. Aynı rüyada tacizci kadınların tanıdık olduklarını görmek,  düşmanlarınızdan zarar göreceğinize yorumlanır. 


Kirmani: Silah kuşandığını ve bir grup yaşlı insanların arasında olduğunuzu görmek, dostlarınız ve tanıdıklarınızla birlikte olacağınıza işaret eder. Aynı topluluğun gençlerden oluştuğunu görmek, düşmanlarınızla karşılaşacağınızı gösterir.

Sonraki Konu - Rüyada Diş
Previous
Next Post »