Rüyada Nar Görmek

Rüyada nar görmek, maddi anlamda çok kazançlı olunacak zamanları işaret eder. Bundan başka, iş konusunda hakkını aramak için konuşmayı belirtir. Mevsiminden olursa ele geçecek altın gibi değerli madenlere işaret eder. Bekarlar için evliliğe,  evliler için hane değişimine yorumlanır.

Rüyada nar ayıklamak, sıkıntılı işleri düzeltmeye işaret eder. Toplamak ise, kazandığınız parayı biriktirmeyi ifade eder. Emek harcanarak çalışmanın bereketli kazanımlar  olarak geri dönmesine işaret eder. 


Rüyada tatlı nar yemek, hastalıktan kurtulmayı gösterir. Değişik yorumlamalarda ise, dedikodu yapan bir kadın yüzünden sıkıntılı zamanların olacağını ifade eder. 


Rüyada mevsimin dışında çıkan nar görmek, elden çıkacak para kaybını belirtir.

Rüyada ekşi nar yemek, mutlu iken mutsuz olmak diye bir kavram vardır, her anda mutlu olsanız bile beyninizin arka planına itmiş olduğunuz insanlar olaylar gün geldikçe aklınıza takılarak en mutlu günlerinizde anlarınızda bile sizi hüzne boğar.

Rüyada nar suyu içmek, çevrenizde iyi insanlar olduğunu ifade eder. Kötü kokulu bozulmuş nar ise, hayasız kadına işarettir.

Rüyada nar ağacını kesmek, kan bağı olan kişilerden uzaklaşmayı belirtir. Başka şehirde yeni bir hayat kurmayı ifade eder. Kurumuş ise, korku ve sıkıntılara işarettir.

Rüyada nar çekirdeği görmek, kolaylıkla kazanılacak parayı gösterir. Narı bütün ve sağlam olarak görmek, dürüst bir kadınla tanışmayı işaret eder.


Rüyada olmuş narları toplamak, huyu ahlakı güzel bir insanla birlikteliğe yorumlanır, eğer rüyada olmamış ham narları toplamak, kötü huylu kıskanç bir insanla birliktelik yaşayacağınızı gösterir.

Rüyada nar görmek İslami açıdan yorumları,

Cafer-i Sâdık (r.a.) rüyada nar görmek, üç vech ile tâbir olunur: a) Toplu mal, b) Saliha zevce, c) Mamur memleket.

Nablusî göre rüyada nar, hanım ile tâbir edildiği zaman o hanım güzeldir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada tatlı nar görmenin üç tabiri vardır: 
Ekşi nar, üzüntü demektir.

1-Mal biriktirmek
2-Takvalı kadın
3-Bayındır şehir.

İbn-i Sirin: Rüyada tatlı nar, mal biriktirmeyi belirtir.

Cabir Mağribi:
Mevsiminde tatlı nar yemek; bol kazanca yorumlanır.


Sonraki Konu - Rüyada Deve Kuşu
Previous
Next Post »