Rüyada Deve Görmek

Rüyada deve görmek, elinize çok para geçeceğine işaret eder. Saygı görülen, alicenap kişiyi belirtir. Sorunları sabrederek aşmayı gösterir. Metanetli olarak gösterilecek çabayı, gönül rahatlığını temsil eder. 

Rüyada deve kervanı görmek, birden fazla malın sahibi olmayı belirtir. 

Rüyada beyaz deve görmek, istediğiniz bir şeyi gerçekleştireceğinizi ifade eder. 

Rüyada deve sürüsü görmek, uzak yerlere şehir dışına gitmeyi ifade eder.

Rüyada yavru deve görmek, gittiğiniz yerde çalışma iş imkanlarına para kazanmayı gösterir.

Rüyada deveye binmek, maddi olarak çok güçlü mevkilerde olacağınızı ifade eder. Rüyada deveye bindiğini görmek, çok itibarlı ve maddi olarak zarar görmeyeceğiniz durumda olacağınızı ifade eder.

Rüyada hörküçlü deve görmek, beklediğiniz paradan daha fazla miktarda elinizde kısmet geçeceğine işaret eder.

Rüyada erkek deve görmek, bekar bayan için evliliğe yorumlanır. Eğer evli bir bayanın bu rüyayı görmesi, eşinin kazancının çok olacağını ifade eder.

Rüyada dişi deve görmek, bekar erkekler için evliliğe yorumlanır. Şayet evli ise eşi ile daha da mutlu beraberlikler yaşayacağını gösterir.

Rüyada devenin inat ettiğini görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumların sadece sizin sabit fikirliliğin sonucu olduğunu gösterir.  Rüyada inat eden deve görmek, olumsuz huylarınızı bırakacağınızı temsil eder.

Rüyada  sürü şeklinde katar halinde deve görmek, yaz mevsiminde yağmurun bolca yağacağını gösterir. 


Rüyada deve eti yediğini görmek, hastalıkların olacağına ama bunların çok büyütülecek tarzda büyük çaplı sıkıntılar olmadığını gösterir.

Rüyada bir dişi deve görmek, evlenir. Eğer o dişi devenin bir de yavrusu varsa, evlendiği kadından bir çocuğu olur.

Rüyada bir deve ile uğraştığını gören, düşmanı ile çarpışır. Başka yorum ise akrabasından biri ölür.

Rüyada bir deveyi zapt ederek yola getirdiğini görmek, düşmanına üstün gelir.

Rüyada evinde bir deve olduğunu gören, eğer hasta ise iyileşir, başka yorumda ise, ev halkı bir nimete kavuşur.


Rüyada deve kesmek, o evin ev sahibinin ölümüne işarettir. 

Rüyada evin kapısının önünde çökmüş deve görmek, kısmetin ayağınıza kadar geleceğine ve bunu değerlendirmenin de size kalmış olduğunu gösterir.


Rüyada deveye bindiğini görmek, hüzne kedere kapılır. Bir kadının deveye bindiğini görmesi, evlenmesi izdivaç yapması ile yorumlanır. Eğer kadın evli ise hayırdır, eşi ile mutluluğunun artacağına işaret eder. Eğer kocası gurbette ise döner. Bir deveyi muvakkaten aldığını gören hasta olur ve çabuk iyileşir. 

Rüyada deve görmek İslami açıdan yorumu;
İbni Sirin'e göre rüyada deveye binerek bir yerlere gittiğini görmek, hayırlı yolculuklara çıkılacağını gösterir. Kedere ve düşünceye kapılır; deveden indiğini gören hasta olur, sonra iyileşir. Deveye binmiş olduğu halde yolunu kaybedip bilmediği yerlere gittiğini görmek, şaşkınlığa düşeceğini gösterir.

Es-Salimî'ye göre, rüyada sahibini bilmediği bir deveye binmek, uzak bir yolculuğa çıkar.

Halid'ül-Isfahanî'ye göre, rüyada deveye bindiğini görmek, büyük bir şerefe nail olur. Rüyayı gören hasta ise vefat eder. 


Sonraki Konu - Rüyada Tavuskuşu
Previous
Next Post »