Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek, yaşamınızdaki rahatlığı işaret eder. Yorumlamalara göre mutluluk verici olayları temsil eder. Kötü tabirlerin aksine bir hareketin başlangıcını simgeler. Yapılacak planları, harekete geçirecek gücü kendinizde bulamadığınıza işaret eder. 

Rüyada ayakkabıyı giymek, iyi şartlarda olacak iyi  gelirler getirecek işlere başlayacağınıza işaret eder.

Rüyada ayağınıza giydiğiniz ayakkabının size bol ve geniş geldiğini görmek, gücünüzün üstünde işlere el atacağınızı yorumlanır. Aşırı çalışmadan dolayı  yorulmaları  başarıların sanılanın aksine az olacağına  işaret eder.

Rüyada dar ayakkabının ayağı sıkması, kolay uğraşlarla meşgul olmayı işaret eder. Zaman ve para kaybına sebep vereceğine yorumlanır.

Rüyada eski ve delik ayakkabı görmek, hayatta yapmanız gereken şeylerden çok geride kaldığınıza işaret eder. Giyilmeyecek kadar eski ise, yakın zamanda yaşamınızda fakirlik çaresizlik olacağına yorumlanır.

Rüyada evin giriş bölümünde bir çok ayakkabı görmek, gelecek günlerde  evinizde bir toplantının olacağına işaret eder. Ayrıca, yeni ve net olarak görülmüşse  sevinçli bir oturum olacağına ifade eder. İnsanların  kötü 
bir olaydan  dolayı toplanacaklarına  ifade eder.

Rüyada ince uzun topuklu ayakkabı görmek, yapılacak  işlerde  konuşma kabiliyetine dayanacak bir işin  içinde olacağınızı işaret eder. Güzel ve yeni ise bu konuşma içinde  siz baskın olacağınız  anlamına gelir. Eski ve yıpranmış ve topuk kısmı aşınmış bir ise, konuşma ortamı içinde  kendinizi ifade edemeyeceğiniz durumların olacağına yorumlanır.  


Rüyada bayan ayakkabısı görmek, içi dışı bir olan insanlarla arkadaşlık yapılacağını işaret eder. Kazancı yüksek bir işte çalışmayı belirtir.

Rüyada spor ayakkabı görmek, çok hızlı iş yapabilen becerikli bir kişi ile iş yapmayı ve uzun yolculuğu işaret eder.

Rüyada erkek ayakkabısı görmek, sırları olan bir insanla tanışacağınıza veya bir erkek arkadaştan gelecek yardımı ifade eder.

Rüyada ayakkabı boyamak, bir olayı gerçeği saptırarak farklı şekilde başkalarına anlatan yalancı bir insanı işaret eder. Yeni kararlar alınacağını simgeler.

İslami açıdan ayakkabı rüyalarının yorumları şöyledir; 
Danyal Aleyhisselamin kavline göre
Kış zamanında hayır ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzün olacağı  şeklinde yorum getirilir.

Ibn-i Sirin’e göre: Ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Evlenir. Ayakkabısını ters giydiğini gören kederden kurtulur, feraha erişir. Ayağına mest ve kundura giymek adeti olmayan bir kimsenin bunlardan birini giydiğini görmesi, korku ve sıkıntıya düşmesine veya birinin hilesine uğramasına yorumlanır.

Cafer’i Sadik’a göre (r.a): Ayakkabı yumuşak olup Ayak içinde rahat ederse bu altı şekilde yorum getirilir: Eş hizmetçi, içki, zafer, menfaat, para.

Ebu Said El-Vaiz de şöyle diyor: Rüyada Ayakkabı giymek ticaret için sefere çıkacağına şeklinde yorum getirilir. Ayakkabının dar olması sıkıntıya ve borca işaret olarak yorumlanabilir. Yeni ayakkabı giymek mali muhafaza ve korumak anlamına gelir.

Halid ül- Isfahani’ye göre: Ayakkabının  içine kalıp koyduğunu gören bir kadınla münasebette bulunur. Ayakkabılarının  ayağından çıktığını  gören gam ve kedere düşer. Yanında ayakkabısı olduğu halde onu giymeyip yalın ayak dolaştığını  gören, bir mala kavuşur fakat ondan faydalanamaz.

Sonraki Konu - Rüyada Gelinlik

Previous
Next Post »