Evde Makyaj Temizleme Mendili Yapımı

Evde Makyaj Temizleme Mendili Yapımı
Evde Makyaj Temizleme Mendili Yapımı
Evde Makyaj Temizleme Mendili Yapımı: Özellikle Hassas Ciltlere Çok Uygun Makyaj temizleme mendili yapımı. Evde  kendi makyaj temizleme mendillerinizi yapabilirsiniz. 

Her hangi bir katkı maddesi konulmadan tamamen doğal ürünlerle yapılacak makyaj temizleme mendilleri sizi masraftan kurtaracak.

Özellikle göz makyajlarını hiç zorlanmadan çıkartabilecek niteliğe  sahip olacak bir karışımla makyaj temizleme mendili yapılacak.

Gerekli malzemeler;


1 Tane kağıt havlu 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı aktarlardan alınabilir. Nemlendirici yerine kullanılacak 2 yemek kaşığı bebek  şampuanı ve 2 bardak  şişe suyu çeşme suyu kullanılmamalıdır çünkü tuvalet kağıdında küfe sebep verir. Kağıt havluyu koymak için  derin  kavanoz.

Makyaj Temizleme Mendilinin Yapılışı 

Rulo şeklindeki kağıt havluyu olduğu biçimde  kavanoza konulur. Ayrı bir kapta bebek şampuanını ve su karıştırılır. İçine Hindistan yağını eklenir. Kağıt havlunun yan kısımlarından başlayarak kavanoza   yapmış olduğunuz karışımı dökün.  kavanozun  ağzını kapatarak  ters çevirip karışımın kağıt tarafından emilmesini sağlamak için çalkalayın. Kapağı  açarak havlu kağıdının iç orta kısmındaki mukavva karton kağıdı çıkartarak kavanozun  kapağını tekrar kapatın. Kabı ters yüz sallayarak 5 – 10 dk bekleyin makyaj temizleme mendiller bütün karışımı içine emerek hazır oldu. 
makyaj temizleme mendili kullanmadığınız zamanlar kapağını kapalı tutun.

Evde Makyaj Temizleme Mendili Yapımı

Previous
Next Post »