Bir Kadının Düşmanı Yine Kadındır!

Ne kadar Acı Değil mi? Kadın ; anadır, dişidir, karıdır, annedir, aslında bir evin temel taşıdır. Her ne kadar erkekler için evin temelidir , denilse de …… Bir kadın olmadan o evde düzen olmaz huzur olmaz. Nedir peki biz kadınları bu kadar özel yapan ve bu kadar da düşman sahibi eden nedir? Hiç Düşündünüz mü? 

Kitaplara bakıyorum , gazeteleri okuyorum . Genellikle kadına şiddette erkeği ,; kocasını , sevgilisini , babasını , erkek kardeşini suçluyorlar. Elleri kırılsın o kocanın nasıl da dövmüş gibi laflar çok edilir….

Hani demişlerdir ya lafa geldi mi , mangalda kül bırakmayan bir toplumuzdur.

Bir gelini örnek alalım , buyrun karşımızda bir gelin evli bir bayan olsun….Evliliklerinin ilk 3 ayından sonra bir görümce , kayınvalide, elti taaruzuna maruz kalır. Şimdi bu yazıyı okuyup ta ya öğle gelinler var ki eli maşalı kocası kılıbık istediğini yaptırıyor felan felan …Diye konuşabilirsiniz ama böyle eziyet psikoljik baskı görenler de var !

Hep düşünmüşümdür ….Neden bir kadın bir kadına destek olacakken köstek olmaya çalışır .Ona psikolojik baskı yapmaya yaptırttırmaya çalışır.Neden?

Bu kıskançlıktan kaynaklı bir durumdur. Nitekim zamanında o kayınvalidenin kendi kaynanası da ona baskı yaptığından otomatikman kadın da bir baskı uygulama refleksi gelişir.

Birde buna kariyer olarak kendini geliştirememiş sürekli ev işleri yapmak çocuk bakmak onun görevlerinin bu olduğu hatırlatılınca başka bir işe yaramayacağı belirtilirse tabii bunu nezaketle değil de ‘’ sen işine bak , her şeye burnunu sokma ‘’ gibilerinden laflarla öğretilirse ….Haliyle şu an ki kaynana rol modelinde olan bastırılmış kadın da çifte kavrulmuş bir kinle aynı kendisine uygulana baskının çift katını gelinine uygular bir de yanına kızını ve oğlunu da aldı mı , tamamdır,,,,, Taaruz emri verilmiş , hazır kıta gibi bekleyip gelinin açığını aramaya başlarlar.

İşte nedense bir kadının düşmanı bir kadın ! Br de şu evde kalmış kızlara bakalım . Onlardan güzeli yoktur kendilerine göre ! Sürekli şunu derler, ‘’dikkat ettiniz mi ? hep tek olan kadınlar güzel kadınlardır ‘’ Acaba bu tek kalmışlığı evde kalmışlığın güzel olmandan mı kaynaklanıyor yoksa ‘’ kolay lokma’’ olmandan mı kaynaklanıyor ? yoksa ‘’ akıl seviyesinin düşüklüğünden mi kaynaklanıyor ‘’ Yani tek sebep güzellik olamaz bi kadını yalnız kalmasındaki neden ???

İşte böyle bir kadını düşünün hayatı boyunca hiçbir şey yapmamış boy boy resimlerini nette paylaşmaktan başka , kendinden daha becerikli daha kariyer sahibi olan daha ahlaklı olan kadınlar evlenip düzen kurmuş bu garibim de kısmet aramak derdin de , sonra da evlenenleri kıskanır.Niye kıskanıyorsun ki? Sen ukala ukala gezerken o erkeği bırakıp öbürüne koşarken o beğenmediğin kızlar okuyup kendilerini geliştirdiler.

Şimdi karşı cinse sıra geldi yani baylara …..Eeee erkekler de akılsız değiller ya kimin ne olduğunu bilirler.

Aslında bir kadına erkekten daha az zarar gelir. Tabii erkek kafası kırık biri değilse …..Kadınlar aslında kendi hemcinslerine dikkat etsinler , özellikle hiçbir becerisi olmayıp eve tıkılan çalışmayan kişiliği gelişmemiş kadınlardan çekinsinler .İşte asıl düşman onlardır !

Yaşamın İçinden...
Previous
Next Post »